Ana Okulu Öğretmen Yardımcılığı Eğitimi Nedir ?


Ana Okulu Öğretmen Yardımcılığı Eğitimi, anaokullarında veya okul öncesi eğitim kurumlarında öğretmen yardımcısı olarak çalışmak isteyen bireylere yönelik bir eğitim programıdır. Bu eğitim, öğretmen yardımcılarının çocukların eğitim ve bakımında aktif rol alabilmeleri için gerekli becerileri kazanmalarını sağlamayı amaçlar.

 

 Ana Okulu Öğretmen Yardımcılığı Eğitimine Kimler Katılmalıdır

 

Ana Okulu Öğretmen Yardımcılığı Eğitimine, anaokullarında veya okul öncesi eğitim kurumlarında öğretmen yardımcısı olarak çalışmak isteyen veya bu alanda kariyer yapmayı hedefleyen Çocuk Bakıcıları ve Kreş Çalışanları katılabilir.

 

Ana Okulu Öğretmen Yardımcılığı Eğitiminin Süresi

 

Eğitim süresi sürekli eğitim merkezi tarafından 96 saat olarak planlanmıştır. Eğitimi herhangi bir nedenle tamamlayamayan kursiyer tamamladığı saatleri ve dersleri içeren katılım belgesi almaya hak kazanır.

 

Ana Okulu Öğretmen Yardımcılığı Sertifikasının Geçerliliği

 

Ana Okulu Öğretmen Yardımcılığı kursu programı sonunda sınavdan başarılı olan kursiyerler Sürekli Eğitim Merkezi onaylı kurs bitirme sertifikası alırlar. Sertifika devlet üniversitesi onaylı olduğu için tüm Türkiyede geçerlidir. Sertifikanızda şu bilgiler yer alacaktır: Üniversite adı, eğitimin adı ve saati, eğitim tarihleri, ad ve soyad, kimlik numarası, belge numarası, ve imzası.

 

Güvenilir Eğitim Kurumu

 

Kurumumuz sektördeki çalışmalarıyla 2012 yılından itibaren sektörde olan kurucu müdürümüz öncülüğünde T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın 5580 Sayılı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğine uygun bir şekilde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir.

Neler Öğreneceksiniz ?

  • Okul Öncesi Eğitim Yaklaşımları
  • Çocuk Gelişimi ve Psikolojisi
  • Sınıf Yönetimi ve Disiplin
  • Eğitim Teknolojileri
  • İletişim Becerileri

Gereksinimler ?

  • Kimlik Fotokopisi
  • Diploma Fotokopisi

Müfredat

Ders Sayısı : 0 Süre : 0 Dakika


Sıkça Sorulan SorularBu kurs ile alınanlar

Yorumlar

  • Bu kurs için henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen ol !