Sıkça Sorulan Sorular

Belli başlı konulardaki cevaplara ulaşabilirsiniz. Daha fazlası için formu doldurun sizinle iletişime geçelim.

Kurumunuz MEB'e bağlı mı?

Kurumumuzun bilgileri; Açılma Tarihi: 08/12/2017 Açılma Yazı Tarihi: 08/12/2017 Kurum Kodu / Adı: 99980007 ÖZEL YENİ ANKA MESLEK EDİNDİRME KURSU şeklindedir.

MEB Sınavına Hangi Evrakları Getirmeliyim?

Tüm kursiyerlerin Nüfus cüzdanlarını sınav salonuna gelirken yanlarında getirmeleri zorunludur. Aksi takdirde sınava alınmayacaklardır. Nüfus cüzdanı haricinde pasaport, evlenme cüzdanı, sürücü belgesi ve kamu kurumları personel kimlik kartı sınava giriş için kullanılmamaktadır.

MEB Sınavına Katılamazsam Ne Olur?

Sınava katılmayacak / katılamayacak kursiyerlerin sınavdan en geç iki gün önce kurumumuzda görevli eğitim danışmanlarımıza bilgi vermeleri gerekmektedir. Her kursiyerin sınavlara toplam 4 giriş hakkı bulunmaktadır. İlk sınav haricindeki her sınav hakkı için o döneme ait sınav harç ücretini ödemekle yükümlüdür.

MEB Sınavları Nasıl Yapılır?

Sınavlar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri ve gözlemcileri eşliğinde yapılmaktadır. Sınav süresi Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu esaslara göre farklılık göstermektedir

MEB Sınavlarında Geçer Puan Kaçtır?

Sınavlarda başarılı olmak için 100 üzerinden en az 45 puan almak yeterlidir. Bazı kurslarda puanlama sistemi değişebilmektedir.

MEB Onaylı Sertifikaların Geçerliliği Nedir?

Sınavın sonunda başarılı olan kursiyerlerimiz Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. Kurumumuzdan alınan sertifikalar tüm kamu ve özel kurumlarda geçerlidir.

MEB Onaylı Sertifikam Kaç Gün İçerisinde Onaylanır?

MEB Onaylı Sertifikalar 7 İş Günü İçerisinde Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından Onaylanarak Kurumumuza Teslim Edilir. Pandemi Şartlarından Dolayı Bu Süreç 20 İş Gününe Kadar Uzayabilmektedir.

MEB Onaylı Sertifikamı Nasıl Doğrulayabilirim?

MEB Onaylı Sertifikalar e-Devlet Üzerinden Sorgulanabilmektedir.